Parunāsim par aktuālo bērnu skološanas jomā

Daudziem vecākiem šī diena ir nākusi kā atpestīšana no tā haosa, ko daudzās mājas ienesa negaidītā mājmācība/tālmācība. Nebija gatavi ne vecāki, ne skolas, ne, protams, arī paši bērni…

Domāju, ka par esošo sistēmu, apmācību modeli, pieeju un nākotni šajā sistēmā ir aizdomājušies daudzi vecāki. To nojaušu arī pēc tiem jautājumiem par manu pieredzi, kas pēdējā laikā atkal nāk vairāk.

Tagad, kad priekšā ir lēmuma par bērnu nākamo gadu izglītošanu pieņemšanas laiks, pastāvot arī lielai varbūtībai, ka esošā situācija pasaulē var turpināties/atkārtoties, redzu, ka daudzi vecāki ir jau ieraudzījuši visas iespējas, ko dod attālināta mācīšanās/pašu strādāšana, sapratuši, vai tas viņiem un viņu bērniem der, vai tieši otrādi. Taču daudzi vēl ir pārdomās.

Visu šo iemeslu dēļ, arī ieraugot jauno rooms rīku feisbukā, nolēmu ēterā dalīties savā pieredzē ar bērnu tālmācībā un pieaicināt divas lieliskas mammas- Agnesi un Lieni, kurām abām ir dvīnes, pie tam, katra no tām ir izvēlējusies savu apmācību modeli- viena dvīne mācās klātienes skolā, otra- tālmācībā. Agnese ir 4 bērnu māmiņa ar ļoooti lielu bērnu skološanas pieredzi dažādās skolās, Liene -5 bērnu māmiņa, ļoti dažāda vecuma bērniem (divi jau pieauguši, divas- skolnieces, viens- maziņš), kuros ļoti labi var redzēt, cik atšķirīgi ir tie bērni, kas nāk katrā desmitgadē…

 Otrs plānotais ēters ir ar pašiem jauniešiem, kuri mācās tālmācībā. Šajā ēterā piedalīsies, savu pieredzi stāstīs un uz jūsu jautājumiem atbildēs mana jaunākā meita- Ieva Vītola, kura mācās Rīgas Komercskolā un šogad apvienoja 10. un 11.klases vienā gadā, un Dante Pecoli, kurš ar ģimeni daudz ceļo, jau no agriem pusaudžu gadiem realizē savus talantus uz skatuves, mācās Rīgas Tālmācības vidusskolā. Abiem jauniešiem patlaban ir 17 gadi un viņi pabeiguši 11.klasi. Iespējams, ka viņiem pievienosies vēl kāds,- droši variet arī ieteikt kādu aktīvu jaunieti, sportistu vai ceļotāju, kurš būtu gatavs nākt ēterā kopā ar mums.

Abi šie ēteri notiks Fb grupā Jaunie Bērni: https://www.facebook.com/groups/654577151656028/ 

Tuvākajās dienās es precizēšu ēteru datumus un laikus.

Esmu daudz rakstījusi un runājusi par jaunajiem bērniem, esošu skolu sistēmu, to neatbilstību esošajam laikmetam un bērnu vajadzībām. Zemāk iekopēšu saites uz rakstiem un video, lai aktualizētu tēmu un to griezumu, kādā es pati skatos uz šo laiku, bērniem un izglītības sistēmu. Raksti ir tapuši ilgākā laika periodā, tādēļ tagad, protams, arī mans redzējums ir pamainījies/aktualizējies.

ŠEIT, viens video, ko daudzi ir redzējuši, bet ļoti labi parāda esoši situāciju. Ik pa laikam ieteicams atkal noskatīties:

https://www.facebook.com/watch/?v=665975663570898

 2,5 gadus atpakaļ es organizēju divu dienu forumu, kurā pulcējās dažādu alternatīvo skolu un apmācību modeļu pārstāvji, vecāki un bērni. Šajā forumā dalībnieki uzdeva jautājumus arī manai jaunākajai meitai Ievai, kura bija pārgājusi no parastās skolas uz tālmācību. Toreiz viņai bija 15 gadi:

https://www.youtube.com/watch?v=_Uy4SqAvsjA&t=1532s

 Šeit viena mana video saruna/atbildes uz jūsu jautājumiem par šo tēmu:

https://www.youtube.com/watch?v=9x5JaERCub0

Te raksti no bloga:

https://sirdscels.lv/wp/2017/04/06/par-nakotni-jaunajiem-bernie/

https://sirdscels.lv/wp/2018/02/07/par-nakotni-musu-berniem-2/

https://sirdscels.lv/wp/2018/11/21/laut-bernam-but-briva/

Par izaugušiem ”jaunajiem bērniem”:

https://sirdscels.lv/wp/2019/07/30/jaunas-pasaules-vestnesi/

 Manas vecākās meitas Kristas un znota Kristapa aktivitātes jaunajiem bērniem:

Blogs: https://kkstudija.wixsite.com/jaunieberni

FB lapa ar informāciju par nometnēm un pārgājieniem: 

https://www.facebook.com/kkstudija/

Esam un ejam kopā! Jaunumi un ziņas – viss aktuālais Telegram Kanālā: https://t.me/sirdscels 

Inta

 
 

Atbildēt